

| Parameter | Value |
|---|---|
| Voltage Rating (DC) | 350 V |
| Tolerance | 5 % |
| Length | 16 mm |
| Termination | Axial |
| Diameter | 5.5 mm |
| Max Operating Temperature | 235 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Number of Pins | 2 |
| Resistance | 330 kΩ |
| Power Rating | 3 W |
| Temperature Coefficient | 350 ppm/°C |
| Number of Resistors | 1 |
| Packaging | Ammo Pack |
| Voltage Rating | 350 V |
| Radiation Hardening | No |
| RoHS | Compliant |
| REACH SVHC | No SVHC |
| Lead/Base Style | Axial |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 4 days ago) |
| Max Power Dissipation | 3 W |
| Number of Terminations | 2 |
| ELV | Compliant |
| Manufacturer Lifecycle Status | ACTIVE (Last Updated: 4 days ago) |
| Composition(Kit Type) | Metal Oxide Film |
| Features | Flame Proof, Pulse Withstanding, Safety |
Stock: 5562
Distributors
pcbx
Unit Price$0.24754
Ext.Price$0.24754
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.24754 | $0.24754 |
| 10 | $0.12377 | $1.23770 |
| 50 | $0.09521 | $4.76050 |
| 100 | $0.07324 | $7.32400 |
| 500 | $0.05634 | $28.17000 |
| 1000 | $0.05634 | $56.34000 |
| 3000 | $0.05509 | $165.27000 |
| 5000 | $0.05386 | $269.30000 |
| 10000 | $0.04881 | $488.10000 |
